- اخبار و رویداد ها

بیمارستان امید ابهر

به منظور افزایش ارتباط کلامی و تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی با مراجعین
، یک دوره کلاس آموزشی با عنوان “طرح تکریم ” با تدریس دکتر پورقازاز اساتید دانشگاه  در تاریخ ١٥دی ماه در محل سالن بیمارستان امید ابهربرگزار شد.
دکتر پور قاز ، با بیان اینکه : خداوند بزرگترین نشان را به انسان عطا فرموده گفت :انسان اشرف مخلوقات است ، به احسن خداوند فحش ندهیم ،رزق و  روزی اورا نبریم و اورا نشکنیم.
ایشان، نتیجه  مقبولیت و محبوبیت را سرمایه اجتماعی برشمرده  و سرمایه انسانی را در اخلاق، دانش، مهارت و تجربه دانستند.وی جامعه راستگو را  نتیجه  اخلاق و ادب و احترام دانسته، با توضیح اخلاق نتیجه گرا و اخلاق وظیفه گرا  به  بیان اعتماد سازی واعتماد افرینی  در جامعه ومحیط کاری پرداخته با بیان اینکه اگر فردی در کارش موفق نیست دانش او را عوض کنیم . وظیفه اصلی مدیر را ، بالا بردن رفاه و ایجاد اشتغال و کار، حل مشکل و حل مساله  عنوان کرده افزود : هرجا ناراحت شدید بدانید فرصتی رااز شما می گیرند لذا صندلی زندگی خود را ترک نکنید .
دکتر پورقاز، رعایت حفظ حریم ، قهر نکردن  وناراحت نشدن را از صفات بارز یک کارمند دانسته به بیان تعاریف و مصادیق بحران، خط، ریسک و فاجعه پرداخته،به بعد عقلانی و روانی انسان هم گریزی زده  به ٦ هوش انسان (تقویمی، عقلی، هیجانی، نظری، اجتماعی، تجاری  ) اشاره کرده گفت:  هر هوش، شغل مرتبط خودش را می خواهد.
این استاد دانشگاه  در بخش دیگری از سخنان خود ، پیدا کردن دانش پنهانی کارمند را کار مدیران دانسته گفت : استعداد پرستار و متصدی پذیرش در هوش اجتماعی و قیافه ملی انان نهفته است .وی گسترش افزودن دایره لغات  ،بالابردن یادگیری،  بالابردن قدرت آموزش ،آبرو داری،روش دلفینی(استفاده از نخبگان)، فرستنده خاموش گیرنده روشن بودن، استتفاده از سرمایه اجتماعی ، انسانی و فیزیکی ، را از دیگرصفات انسان  دانسته افزود:به سالمندان تکریم کنیم ، از زبان مشترک اعتماد سازی و اطمینان استفاده کنیم ،  زمانی بزرگ هستیم که به زیر دستان تکریم کنیم

بازدید: 4

درباره ما قربان محمد پورقاز

مشاهده تمام پست ها قربان محمد پورقاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *