- اخبار و رویداد ها

چالش‎هایی که کانون خانواده را تهدید می‎کند . سخنران همایش : قربان محمد پورقاز

به گزارش خبرگزاری فارس :

یک محقق و پژوهشگر برجسته کشور یکی از فاکتورهای تضعیف بنیان خانواده را در عدم وجود تعهد عنوان کرد و گفت: عدم رعایت اصول و قواعد تعهد باعث ضعیف شدن بنیان خانواده می‎شود.

قربان محمد پورقاز با اشاره به اینکه صبر و اتحاد از مهمترین مولفه‎های تعهد است، تصریح کرد: فقدان صبر و عدم وجود اتحاد بنیان خانواده را به چالش می‎کشاند.

وی با بیان اینکه زیر مجموعه صبر و اتحاد در رعایت فرآیند پیگیری، تلاش و اخلاق معنا پیدا می‎کند، ابراز کرد: عدم توجه به این فاکتورها باعث تضعیف بنیان خانواده خواهد شد.

داشتن خانواده مطلوب در ارتقا تعهد است

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه مهارت زندگی چهار اصل مهم دارد، گفت: حقوق خانواده، اقتصاد خانواده، روان خانواده، جامعه خانواده از اصول مهارت زندگی است که عدم آگاهی در این فاکتورها منجر به افزایش طلاق در جامعه  می‎شود.

پورقاز از دیگر دلایل طلاق را در کم بودن دانش زندگی مشترک بین زوجین عنوان کرد و گفت: وقتی دانش زوجین از تفاهم، کار گروهی، صبر، گذشت و زندگی اندک باشد کانون گرم خانواده از هم پاشیده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه راهکار نخست برای داشتن خانواده مطلوب در ارتقای تعهد است، افزود: حفظ حریم مقدس خانواده، رعایت ادبیات کلامی مناسب، آموزش درست و به‌موقع، آموزش مستمر، آموزش یادگیری، امکانات مناسب، ارتقای دارایی‎های فکری خانواده، خرد جمعی، آگاهی، پویش خانواده، هدایت، حمایت، تعادل، تعامل، تسریع و تسهیل در استحکام بنیان خانواده نقش مهمی ایفا می‎کند.

این محقق و پژوهشگر با اشاره به اینکه برای انتخاب همسر معیارهای زیادی ملاک قرار می‎گیرد، ابراز کرد: به‌عنوان مثال شناخت در خلق و خوی، تیپ شخصیتی، هوش، شناخت استعداد، شناخت دانش متناسب با سبک زندگی و طبقه اجتماعی، اخلاق، مهارت و تجربه و خیلی از فاکتورهای دیگر می‎تواند نقش تاثیرگزاری در انتخاب همسر باشد.

منبع : خبرگزاری فارش : انتهای پیام/83010/پ40/

بازدید: 134

درباره ما قربان محمد پورقاز

مشاهده تمام پست ها قربان محمد پورقاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *